به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «اسامه حمدان» یکی از رهبران برجسته جنبش حماس در کنفرانس خبری امروز خود گفت: اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی از ۷ اکتبر تاکنون در معرض وحشیانه ترین شکنجه‌ها قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه افزود: در حالی که غربی‌ها به شدت به اسرای صهیونیست توجه نشان می‌دهند هیچ اشاره‌ای به رنج‌های اسرای فلسطینی نمی‌کنند. گزارش‌های آن روا بیانگر آن است اشغالگران پیکرهای ۲۲۵ شهید فلسطینی را در سه کامیون از دسامبر گذشته ارسال کرده‌اند. تعداد اسرای فلسطینی از ۷ اکتبر به ۹ هزار و ۵۰۰ تن رسیده و آنها تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار دارند.

حمدان تصریح کرد: بسیاری از اسرای زن فلسطینی فرزندان خود را در داخل این زندان‌ها و در بدترین شرایط به دنیا می‌آورند. ۲۰۰ نوجوان فلسطینی در شرایط بسیار بد تحت شکنجه‌های جسمی و روحی قرار دارند.

وی گفت: ما خواهان اقدامات بین المللی فوری برای رسوا کردن این جنایات صهیونیست‌ها هستیم. اشغالگران جز در چارچوب یک توافق جدی و واقعی هرگز نخواهند توانست اسرای خود را ببینند.

حمدان تاکید کرد: پاسخ اسرائیل به پیشنهاد ما در ماه می دربرگیرنده یک توافق آتش بس دائمی و عقب نشینی کامل از غزه نبود. صهیونیست‌ها به دنبال یک توافق برای آزاد کردن اسرای خود و از سر گرفتن مجدد حمله به غزه هستند.

source

توسط namov