به گزارش خبرگزاری مهر، غسان بن جدو مدیر شبکه خبری المیادین، آیت الله رئیسی رئیس جمهور فقید کشورمان را نمادی از الگوی دولت و نظام و آینده کشور و محبت به مردم دانست و تاکید کرد که ایشان عاشق موضوع فلسطین بودند.

وی به آقای دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه کشورمان نیز اشاره و تاکید کرد که وی یک فرد کاملاً انقلابی و ارزشی و حامی مقاومت و آرمان فلسطین بود.

بن جدو می افزاید که عبداللهیان به سیاست خارجی مبتنی بر عزت و منفعت و حکمت معتقد بود و ‌می‌گفت که باید مبانی و ارزش‌های انقلابی عمیقاً در جامعه نهادینه شود. وی در عین حال سیاست دیپلماتیک باز و کاملاً حرفه‌ای را دنبال می‌کرد و به این ترتیب ایران یک دیپلمات ماهر و فعال را از دست داد که خسارت آن کمتر از خسارت از دست دادن آیت الله رئیسی نبود.

وی در عین حال به پیشبرد روند سیاسی در کشور اشاره و تاکید کرد که این غم بزرگ مانع از بررسی اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری در ایران نمی‌شود و این موضوع دلیلی بر پویایی نظام ایران و استمرار فعالیت موسساتی در آن است.

این شخصیت مطرح رسانه‌ای تاکید کرد که آیت الله رئیسی به ویژه بعد از شهادت از محبت و تجلیل و تکریم گسترده‌ای برخوردار است، البته این موضوع تنها به علت شخصیت ایشان و حادثه دردناکی که برای ایشان به وقوع پیوست، نیست؛ بلکه به این علت است که جمهوری اسلامی خود را در عرصه میدانی به دیگران تحمیل کرده و در تثبیت گزینه‌های استراتژیک خود پیروزی‌های قابل توجهی به دست آورده است و بعد از جنگ و محاصره تقریباً جهانی علیه خود همچنان قدرتمند و قابل احترام ایستاده است.

غسان بن جدو ابراز داشت که ایران با هر رئیس جمهوری که انتخاب شود، در شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی خوبی باقی خواهد ماند، چرا که نظام این کشور با ثبات و قوی است و با ملت خود با شایستگی و احترام تعامل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که رئیسی کاملا دوستدار عرب‌ها بود و از زمانی که به ریاست جمهوری رسید، پیام‌های محبت آمیز زیادی به کشورهای عربی ارسال کرد. وی ذوب در آرمان فلسطین بود، چرا که انقلابی بود و رویکردی انقلابی داشت. بن جدو به حضور رهبران ارشد مقاومت منطقه در مراسم تحلیف ایشان اشاره و تاکید کرد که چنین حادثه‌ای قبلاً به وقوع نمی‌پیوست و آخرین اظهارات وی در مراسم افتتاح سد مشترک با آذربایجان نیز در خصوص موضوع فلسطین بود.

این شخصیت رسانه‌ای می‌افزاید که رئیسی سیاست باز در قبال تمامی کشورهای همسایه از عربستان گرفته تا آذربایجان و پاکستان را در پیش گرفته بود.

source

توسط namov