استان: البرز

حوزه انتخابیه: کرج، اشتهارد و فردیس

شعار انتخاباتی: اصلاح قوانین صراحت در گفتار پاسخگویی به شما


پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

سوگند پودات یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ‌هایشان به سوالات مهر در دو بخش کشوری و استانی را می‌خوانید:

سوالات کشوری:

*مهمترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

عدم پیگیری و نظارت

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

پرسشگری از وزرا و نظارت بر وزارت خانه‌ها

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب چه اقداماتی ضرورت دارد؟

زیرا تحمل گرایی باعث ایجاد دوری از هم دردی با مردم محروم می‌گردد و قناعت و ساده زیستی راه حل آن است.

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه‌ها چه تأثیری می‌تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی گاه این همراهی و همکاری چیست؟

باعث سرعت بخشیدن به امور کشور و پیشرفت در حل مشکلات و معضلاتی کلان کشوری می‌شود.

* مسؤولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

بی اعتمادی مردم را در پی خواهد داشت.

*مردمی بودن یکی از خصیصه‌های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می‌تواند این خصیصه را تحقق ببخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیرواقع بینانه اسیر شود؟

دچار خود شیفتگی و خود بزرگ بینی نشود و خود را از مردم جدا نداند.

*طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسؤولیت دارد. برای تحقق این اصل مصرح و جلوگیری از بخشی زدگی باید چه مواردی مطمح نظر قرار گیرد؟

در اصلاح قوانین و پیگیری مجدانه و نظارت دقیق و کارشناسی بر وزارتخانه انجام پذیرد

سوالات استانی:

*تراکم جمعیت استان البرز به دلیل مهاجرت بالا از سایر استان‌ها ۱۱ برابر میانگین کشوری است. یکی از پیامدهای مهم این تراکم بالا حاشیه نشینی است. برنامه شما برای حل این معضل چیست؟

رسیدگی به مشکلات روستاها و بخش کشاورزی و حل معضلات استان‌های محروم کل کشور

*موقعیت مکانی و عبور راه‌های اصلی و پرتردد مثل اتوبان کرج، قزوین و جاده چالوس از محدوده استان موجب شده حدود ۲۰ درصد ترافیک برون شهری کشور در این استان صورت گیرد. برای حل معضل ترافیک در استان البرز چه تدابیری باید اندیشیده شود؟

راه اندازی هرچه سریع‌تر بزرگراه همت و منع عبور خودروهای سنگین از محور اتوبان تهران و کرج

*عدم تطابق استقرار جمعیت بالا با توان اکولوژیک استان موجب بروز برخی معضلات از جمله حفر چاه‌های غیرمجاز و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی شده است. برای مقابله با این معضل چه برنامه‌ای دارید؟

رسیدگی به مناطق روستایی که تبدیل به شهرک‌های ویلایی شده آمد و نظارت بر عدم حفر چاه در این شهرک‌ها و ایجاد کشاورزی مدرن و به دور از کشت محصولات پر مصرف در آب

source

توسط namov