به گزارش خبرگزری مهر به نقل از رسانه های فلسطینی، «اسامه حمدان» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس درباره آخرین تحولات غزه و مساله آتش بس ابراز نظر کرد.

وی در ارتباط با موضوع توقف جنگ غزه گفت: پیش‌نویس طرح آتش‌بس در پاریس هنوز مورد توافق قرار نگرفته است. رژیم صهیونیستی با پیش‌نویس توافق ارائه شده توسط آمریکا مخالفت کرده است.

حمدان تاکید کرد: ما معتقدیم پیش‌نویس توافق آمریکا و اعداد ذکر شده، در حقیقت خدعه و شانه خالی کردن از سوی رژیم اشغالگر است. طرح پیشنهادی در پاریس طرحی آمریکایی است و هدف آن دادن زمان بیشتر به نتانیاهو جهت آماده شدن برای حمله‌ای جدید است.

وی تاکید کرد: ما به دنبال توقف جنگ، شکستن محاصره و آغاز بازسازی غزه بدون هرگونه محدودیت از طرف رژیم صهیونیستی هستیم. اولویت توقف جنگ و تهاجم دشمن، برداشتن محاصره و ورود کمک‌ها است و مبادله اسرا پس از آن انجام خواهد شد. دشمن صهیونیستی می‌خواهد از همه تعهدات طفره رود.

اسامه حمدان تاکید کرد: ترویج پیش‌نویس طرح ارائه شده اقدامی تبلیغاتی است که به خواسته‌های ما را محقق نمی‌کند. اگر قحطی و گرسنگی در غزه متوقف نشود و جنگ پایان نیابد، اجازه نخواهیم داد اوضاع این‌گونه پیش برود.

وی افزود: دولت آمریکا تلاش می‌کند از طریق درز برخی اخبار در مورد توافق، بر افکار عمومی فلسطین تاثیر بگذارد. افشای جزئیات سند پاریس با هدف اعمال فشار و ایجاد ضعف و سستی در میان فلسطینیان انجام می‌گیرد.

source

توسط namov