به گزارش ایلنا از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، «ابراهیم تقی زاده» رئیس دانشگاه پیام نور در دیدار با آرتور باغداراشیان، رئیس اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی در ایروان ضمن تاکید بر راهکارهای توسعه همکاری میان دانشگاه پیام نور و اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با بهره گیری از ظرفیت علمی، آموزشی و پژوهشی بیش از ۳۷۰۰ عضو علمی متخصص، و فعالیت در قالب بیش از ۳۵۰ مرکز دانشگاهی در ایران و فعالیت آموزشی بین المللی در ۲۰ نمایندگی فعال در پنج قاره جهان از ویژگی‌های ممتاز این دانشگاه می‌باشد و تحصیل همزمان بیش از ۳۶۰ هزار دانشجو و بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی نشانه اعتماد، کیفیت آموزش و عنایت جامعه علمی به این دانشگاه است. 

وی همچنین تصریح کرد: دانشگاه برای عقد تفاهم نامه به منظور توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های تبادل استاد و دانشجو، راه اندازی دوره‌های تحصیلات عالی مشترک در قالب قراردادها Joint Degree و double degree، دوره‌های آموزش عالی آزاد و کوتاه مدت و کمک به راه اندازی کرسی‌های آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های عضو اتحادیه آمادگی دارد. 

در این نشست همچنین باغداراشیان، رئیس اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی نیز تاکید کرد: ظرفیت دانشگاه پیام نور و فعالیت‌های گسترده آن در عرصه آموزش عالی ایران و منطقه تجربه‌ای ارزشمند می‌باشد و ما خواهان در اختیار قرار دادن تجربیات وسیع این دانشگاه به خصوص در بخش آموزشهای برخط و ترکیبی می‌باشیم. 

وی درباره پیشنهاد عضویت پیام نور ایران در اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی گفت: این موضوع در دستور کار نشست سالانه مجمع اتحادیه قرار می‌گیرد. 

لازم به ذکر است؛ نشست سالانه اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی به میزانی ایروان ارمنستان و دانشگاه اروپایی این کشور در حال برگزاری است و رئیس دانشگاه پیام نور ایران نیز به عنوان میهمان و سخنران ویژه در این نشست حضور دارند. 

موضوع انتقال ریاست دوره‌ای این اتحادیه از ارمنستان به فرانسه و عضویت پیام نور ایران، در دستور کار دوره‌ای نشست این اتحادیه قرار دارد.انتهای پیام/

source

توسط