پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با تحلیل بازی اخیر این تیم مقابل النصر، یک عامل مهم را در عدم پیروزی سرخپوشان مقابل حریف عربستانی مورد بررسی قرار داد.

محمد برزگر در گفت‌وگو با تسنیم، درباره شرایط پرسپولیس پس از تساوی مقابل النصر عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 24-2023، اظهار داشت: با توجه به نتیجه بازی النصر، تیم پرسپولیس از نظر شرایط روحی- روانی شرایط خیلی خوبی دارد. این بازی دو اثر مهم داشت اول اینکه در جدول لیگ قهرمانان آسیا ماندگار شدیم، ضمن اینکه ثابت کردیم تیم اول و برتر ایران در آسیا همچنین جزو برترین‌‌های آسیا هستیم. مورد دوم هم تاثیر نتیجه این مسابقه در عملکرد پرسپولیس در لیگ برتر است. با اینکه شاگردان گل‌محمدی بعد از بازی النصر باید مقابل الدحیل قرار بگیرند؛ اما مطمئن باشید تساوی مقابل النصر تاثیر خوبی در عملکرد سرخ‌پوشان در لیگ برتر دارد. پرسپولیس نشان داد از اسم و رسم تیم حریف و مهره‌هایی که جذب کردند، نمی‌ترسد. این نتیجه جای تبریک به هواداران و مردم ایران دارد، چرا که در شب بازی النصر قلب مردم ایران به امید موفقیت نماینده کشورمان تپید.

وی در مورد تقابل پرسپولیس با الدحیل در هفته پایانی مرحله گروهی عنوان کرد: پرسپولیس باید در این بازی نتیجه بگیرد و خودم شخصاً برای حمایت از تیم، در ورزشگاه آزادی حاضر می‌شوم. بازیکنان پرسپولیس نشان دادند فعل خواستن را خوب بلدند و ما مقابل یار دوازدهم خوب نتیجه می‌گیریم. و ان‌شاءالله بازیکنان با تمام توان در زمین حاضر می‌شوند تا دل مردم را شاد کنند. فقط در بازی آخر شاگردان گل‌محمدی به خودباوری بیشتری احتیاج دارند. چه بسا حتی اگر در بازی النصر خودباوری بیشتری داشتند، برنده از زمین خارج می‌شدند. ضمن اینکه تیم خوب آنالیز پرسپولیس قطعاً به یحیی گل‌محمدی کمک خواهد کرد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا سرخ‌پوشان بعد از اخراج بازیکن النصر، نتوانستند آنچنان که مورد انتظار بود نبض و جریان بازی را در دست بگیرند، گفت: شرایط و جو ورزشگاه ریاض در کنار کیفیت 10 مهره‌ النصر که در زمین حضور داشتند باعث شد پرسپولیس نتواند آنچنان فشار وارد کند. فراموش نکنید که همین تیم النصر پس از اخراج بازیکنش و با ترکیب 10 نفره الهلال را شکست داد. همه این موارد تاثیرگذار است.

وی راجع‌ به پست‌های نیازمند تقویت پرسپولیس عنوان کرد: به نظرم در پست هافبک نیازمند یک بازیکن کارآمد هستیم. درباره مهاجم هم قبول دارم که باید به جای نبیل باهویی مهاجم سطح اول جذب کنیم. وقتی سرمربی مقابل النصر مجبور می‌شود مهرداد سُلگی را به زمین بیاورد، نشانگر آن است که دست سرمربی بسته است. در حال حاضر نمی‌توان به انتخاب‌های گذشته ایراد گرفت و باید با موجودیت فعلی کار را پیش بُرد. اما مطمئنم اگر پرسپولیس با مهاجم سطح اول یا نزدیک به سطح اول مقابل النصر حاضر می‌شد قطعاً از همان اندک موقعیت‌ها به نحو احسن استفاده می‌کرد.

source

توسط