کارشناس داوری به تشریح قضاوت داور چینی دیدار تیم‌های فوتبال النصر عربستان و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

علی دهقانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره قضاوت داور چینی دیدار النصر عربستان و پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: 20 دقیقه اول بازی پر از اتفاقات و صحنه‌های حساس بود و داور چینی بازی را با چالش مواجه کرد تا جایی که اگر VAR نبود شاید نتیجه جور دیگری رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: در دقیقه 2 بازی، تکل سروش رفیعی باعث سرنگونی کریستیانو رونالدو شد تا جایی که داور در سوت خود به نشانه پنالتی دمید اما با بررسی صحنه در VAR داور به درستی پنالتی را رد کرد. احتمالاً حرکت جوانمردانه رونالدو در اعلام به داور جهت خطا نبودن تکل سروش رفیعی پیش از بررسی صحنه، باعث شد داور به علت شبیه سازی به رونالدو کارت زرد نشان ندهد.

دهقانی عنوان کرد: در دقیقه 12، فرار شهاب زاهدی و در پی آن بهم خوردن تعادل مهاجم پرسپولیس بین مدافعان النصر خطا نبود و داور به درستی ادامه بازی داد، اما نقطه عطف نیمه اول در دقیقه 16 رقم خورد. تکل علی لجامی مدافع النصر روی پای میلاد سرلک با آوانتاژ داور مواجه شد اما در توقف بازی، مانینگ با هماهنگی اتاق VAR، به درستی و به دلیل خطای شدید، بازیکن النصر را با کارت قرمز جریمه کرد. در دقیقه 41 برخورد دست زاهدی به گردن بازیکن النصر با جریمه داور مواجه شد و دقیقه 44 نیز امید عالیشاه به دلیل رفتار غیر ورزشی به درستی از داور کارت زرد گرفت. دقیقه 3+45 سروش رفیعی از داور کارت زرد دریافت کرد که تصاویر گویای دلیل آن نبود و احتمالاً سرنگون کردن حریف در حالی که جریان بازی در منطقه‌ای دیگر بود باعث شد تا داور به این بازیکن کارت زرد نشان دهد‌.

«در نیمه اول، اخراج زود هنگام مدافع النصر، ما نینگ را در دادن اخطار به بازیکنان پرسپولیس جسورتر کرد». کارشناس داوری فوتبال کشورمان با بیان این جمله خاطرنشان کرد: گل شهاب زاهدی در دقیقه 53 به درستی آفساید تشخیص داده شد.

دهقانی گفت: بروزویچ به دلیل اعتراض مکرر به تصمیم داور در دقیقه 59 اخطار گرفت. برخورد مسعود ریگی با هافبک النصر یک برخورد عادی در فوتبال تلقی می‌شد و اصلاً قابل مقایسه با صحنه دقیقه 16 بازی نبود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مورد رنگ زرد تورهای دروازه باید گفت که در قانون یک قوانین بازی فوتبال و همچنین قوانین اجرایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، قانون هیچ محدودیتی برای رنگ تور دروازه قائل نشده است.

source

توسط