به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی اعلایی بعد از ظهر شنبه در جریان بازدید از معراج الشهدای قزوین و در جمع تعدادی از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس اظهار داشت: حضور در قدمگاه شهدای گرانقدر استان قزوین و محل عروج و معراج شهدا و حضور در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس افتخار بزرگی است و امیدواریم بتوانیم راه آنها را به بهترین شکل ممکن ادامه دهیم.

وی افزود: به طور قطع مجموعه دولت در سراسر کشور از زحمت‌هایی که در مجموعه‌های این چنینی متقبل می‌شوند و از کسانی که به تقویت نگاه نسل‌های جوان می‌پردازند، حمایت خواهد کرد و استان قزوین هم از این قاعده مستثنی نیست.

اعلایی گفت: راویان دفاع مقدس در روایت گری خود باید یک قرابتی بین امروز انقلاب اسلامی با پیشینه‌ای که مبتنی بر عملکرد شهدا شکل گرفته، برقرار کنند و امروز باید همان بویی به مشام برسد که شهدا آن را پایه گذاری کرده‌اند.

استاندار قزوین اضافه کرد: امروز دنیا شرایط عجیبی را تجربه می‌کند و آرمان‌های شهدا در گوشه گوشه جهان اسلام تحت عنوان جبهه مقاومت دنبال می‌شود و در همه کشورهای دنیا اقتدار جریان مقاومت نمایان شده است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه برای ادامه دادن راه و آرمان شهدا باید زمینه حضور وفاداران به این آرمان در مناصب محقق شود، اظهار داشت: هر گاه از این تفکر و آرمان فاصله گرفتیم هزینه‌های بسیاری را متحمل شدیم و نباید اجازه دهیم چنین فضایی در کشور جاری باشد، هم اکنون در استان قزوین کسانی روی کار هستند که نسبت به موضوعات تقید و تخصص دارند و همین مهم توانسته گره‌های زیادی را از مشکلات استان باز کند.

وی افزود: مسیرهای حرکتی و نتایج اقدامات نباید متناقض با خواست و اراده شهدا باشد و این مهم در استان به شدت دنبال می‌شود و هیچ گاه در تناقض با مکتب و شیوه شهدا حرکت نخواهیم کرد.

source

توسط namov