به گزارش “ورزش سه”، با پایان فیفادی نوامبر، اکنون همه در انتظار اعلام جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال هستند. با این حال و از آن‌جایی که فیفا چند سالی است که از یک قانون واحد و ضرایب خاصی برای امتیازبندی مسابقات استفاده می‌کند، پیش از برگزاری بازی‌ها نیز می‌توان فهمید که از تقابل دو تیم، امتیازات چگونه بین آن‌ها تقسیم می‌شود.

بر همین اساس و با وجود اینکه چند روز دیگر رنکینگ فیفا اعلام می‌شود، اما مشخص است که تیم ملی آرژانتین همچنان در صدر این رتبه بندی قرار خواهد داشت و اصطلاحا بهترین تیم ملی فوتبال جهان لقب خواهد گرفت. با این حال، آن‌ها به مدت چند روز رتبه اول خود را از دست داده بودند.

1957663
1957664
1957665

در دیداری از مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 بود که آرژانتین در تاریخ 26 آبان و در زمین خودی، برابر اروگوئه با 2 گل مغلوب شد. فردای آن روز، فرانسه توانست با چهارده گل از سد جبل الطارق عبور کند. با این نتایج 17 امتیاز از آرژانتین کسر شد و خروس‌ها نیز تنها 0.51 امتیاز از جدال با حریف ضعیف خود کسب کردند.

با این نتایج، فرانسه شمار امتیازات خود را به عدد 1853 رساند و آلبی سلسته نیز به امتیاز 1843 سقوط کرد تا شاگردان دشان موفق شوند رتبه نخست رنکینگ جهانی را از آن خود کنند. رتبه‌ای که فقط چهار روز بعد از دست رفت و یک‌بار دیگر یاران مسی به صدر جدول رسیدند.

فرانسه با تساوی 2 – 2 برابر یونان، با کسر 8.18 امتیاز روبه‌رو شد و امتیازات آن‌ها به 1845 رسید و با 2 امتیاز بیشتر، همچنان در رتبه نخست رنکینگ قرار داشتند. اما پیروزی بزرگ آرژانتین در استادیوم ماراکانا برزیل 11.34 امتیاز مثبت را برای شاگردان اسکالونی به دنبال داشت و آن‌ها به امتیاز 1855 رسیدند.

بدین ترتیب تیم ملی آرژانتین در جدیدترین رنکینگ فیفا نیز همچنان رتبه نخست جدول را در اختیار خواهد داشت و فرانسوی‌ها نیز به مانند ماه‌های گذشته در رتبه دوم قرار خواهند داشت. رنکینگ رسمی نیز طی روزهای آتی از سوی فیفا اعلام می‌شود.

source

توسط