بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، بایک X9 که قرار است به عنوان محصول جدید بهمن دیزل در کشورمان عرضه شود، به عنوان کشنده برتر سال چین اعلام شد. در ارزیابی هایی که برای انتخاب برترین کامیون کشنده سال ۲۰۲۴ صورت گرفته، این کشنده عملکردی خیره کننده داشته است به طوری در شاخص‌های مصرف بهینه سوخت، امنیت، تجربه رانندگی و طراحی، در مقایسه با سایر کامیون‌ها و کشنده‌ها، نمره بالاتری کسب کرده است.

ساخت خودروهای تجاری در چین رقابتی بوده و این کشور به دلیل تقاضای بالای جابجایی بارهای صنعتی، تجربه خوبی در ساخت کشنده‌های قدرتمند دارد. تنها در سال ۲۰۲۲ در کشور چین دو میلیون و ۳۲۴ هزار خودروی تجاری تولید شده است که نشان دهنده سطح بالای رقابت در تولید تجاری‌ها در این سرزمین صنعتی است.

بایک X9، محصول جدید بهمن دیزل، بهترین کامیون کشنده سال چین شناخته شد

کشور چین با حرکت در مسیر توسعه صنایع سنگین و سبک خود، تجارب ارزشمندی در ناوگان خودروهای تجاری بدست آورده است؛ رشد اقتصادی چین و پهناوری این سرزمین و همینطور ارسال بار به سراسر دنیا موجب شده تا چین بتواند در ساخت خودروهای تجاری نیز مهارت کافی را بدست آورد به نحوی که این روزها شرکت‌های تجاری ساز چینی با سازندگان مطرح تجاری در سطح جهان پروژه‌های مشترک تعریف کرده‌اند.

کامیون کشنده پرقدرت X9 شرکت بهمن دیزل جزو محصولات کارآمد این شرکت است که توانایی رقابت با کشنده‌های اروپایی را دارد. این کشنده در قسمت قوای محرکه از موتور ۱۳ لیتری با توان ۵۶۰ اسب‌بخار و گشتاور ۲۶۰۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد و به گیربکس اتوماتیک ۱۲ سرعته ساخت ZF که دارای ریتاردر هیدرولیکی پنج مرحله‌ای است، مجهز می‌باشد.

همانطور که اشاره شد، در آخرین ارزیابی برترین کامیون کشنده سال چین، بایک X9 موفق به کسب نمره بالایی در شاخص‌های ایمنی شده است. این کشنده علاوه بر قوای محرکه پرقدرت، از امکانات رفاهی بسیار زیادی داراست و ایمنی بالایی در اختیار راننده قرار می‌دهد. سیستم کنترل کروز کنترل تطبیقی و سیستم پایداری الکترونیکی، سیستم روشنایی اتوماتیک، ترمز پارک برقی و سیستم ترمز اضطراری هوشمند، سیستم کنترل حرکت از بین خطوط، کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم پایش باد تایرها و سیستم تعلیق بادی با امکان تنظیم ارتفاع در کنار دوربین ۳۶۰ درجه و سیستم مولتی مدیا با قابلیت اتصال به تلفن همراه، تنها بخشی از امکانات کامیون کشنده قدرتمند X9 (محصول آتی بهمن دیزل) است.

برخی امکانات X9 شرکت بهمن بهمن دیزل نظیر کروز کنترل تطبیقی، یک نوآوری در ناوگان حمل و نقل ایران محسوب می‌شود. به تعبیری دیگر با ورود BAIC X9 برای اولین بار است که خودروهای تجاری کشنده در ایران با این فناوری در جاده‌ها تردد می‌کنند. این قابلیت در کنار انواع ترمزهای اضطراری و سیستم‌های هشدار دهنده، محیط شغلی امنی را برای رانندگان تجاری فراهم می‌آورد.

بایک X9، محصول جدید بهمن دیزل، بهترین کامیون کشنده سال چین شناخته شد

از سویی دیگر بهمن دیزل به عنوان شرکت وارد کننده این کشنده تصمیم دارد با اضافه کردن امکاناتی نظیر مایکرویو، رفاه رانندگان تجاری را به بالاترین سطح ممکن برساند.

source

توسط