به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نمایشگاه عکس «با طوفان الاقصی تا روز آخر» شامل آثار گروهی عکاسان رسانه‌های فعال در فلسطین اشغالی از عملیات طوفان الاقصی، عصر روز گذشته در گالری شماره یک عکاسان ایران، واقع در حوزه هنری افتتاح شد.

در این نمایشگاه، 42 عکس از آغاز عملیات طوفان الاقصی که توسط عکاسان بین‌المللی ثبت شده‌اند، به نمایش گذاشته شده است.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، علی فروزان‌فر، معاون حوزه هنری، سید احسان باقری، مدیر خانه عکاسان ایران و جمعی از علاقه‌مندان حضور داشتند.

روایت‌گری تصویری

سید احسان باقری، مدیر خانه عکاسان ایران همزمان با افتتاح نمایشگاه گفت: «با طوفان الاقصی تا روز آخر» کمترین ادای دین جامعه عکاسی و خانه عکاسان ایران به عملیات بزرگ گروه‌های مقاومت فلسطین و همچنین واکنش به جنایاتی است که از سوی صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی در حال رخ دادن است. در این نمایشگاه 42 عکس در ابعاد 70 در50- 70 در100 و دو در سه به نمایش گذاشته شده است.

طوفان الاقصی , عکاسی , نمایشگاه عکس , عکس , حوزه هنری , کشور فلسطین , نوار غزه ,
او ادامه داد: نمایشگاه «با طوفان الاقصی تا روز آخر» اولین نمایشگاهی است که تاریخ افتتاح دارد اما تاریخ اختتام ندارد. امیدواریم پایان آن با پیروزی مردم فلسطین همراه باشد.

باقری درباره عکس‌های به نمایش درآمده در نمایشگاه توضیح داد: عکس‌هایی که در این نمایشگاه به نمایش در آمده است، هر هفته به روز می‌شود و تغییر می‌کند و همچنین عکس‌هایی که از دیوار پایین می‌آید به صورت کوچکتری روی یکی از دیوارهای نمایشگاه اضافه می‌شود. امیدواریم هر چه زودتر شاهد پیروزی ملت بزرگ فلسطین باشیم.

او افزود: نام این نمایشگاه از فلسطین شروع شده است. «با طوفان الاقصی تا روز آخر» اتفاق و رشادت‌های مردم فلسطین و کرانه باختری را روایت می‌کند که با نام طوفان الاقصی در جهان شناخته شده است. ما باور و ایمان داریم که این بار، مردم فلسطین نسخه رژیم کودک‌کش صهیونیستی را می‌پیچند و کشورشان را آزاد می‌کنند. به همین دلیل خواستیم با برگزاری نمایشگاه تا روز پیروزی در کنار آنها باشیم. می‌خواهیم از این طریق اتفاقاهایی که در فلسطین رخ می‌دهد را در حد توانمان مقابل دید مخاطبان  قرار دهیم.

طوفان الاقصی , عکاسی , نمایشگاه عکس , عکس , حوزه هنری , کشور فلسطین , نوار غزه ,
نحوه انتخاب عکس‌ها

مدیر خانه عکاسان ایران درباره نحوه انتخاب عکس‌ها گفت: با توجه به اینکه امکانات محدودی در فلسطین داریم و خبرگزاری‌های محدوی در آنجا وجود دارد، سعی کردیم با عکاسان و خبرگزاری‌ها ارتباط بگیریم و عکس‌های موجود را در اختیار داشته باشیم. در تلاش هستیم که بتوانیم با دیگر عکاسان و خبرگزاری‌های نیز در ارتباط باشیم تا از این طریق، عکس‌هایی با تنوع بیشتر و به‌روزتر را بر دیوار نمایشگاه نصب کنیم. 

باقری در پایان توضیح داد: افتتاح این نمایشگاه، حداقل کاری است که ما می‌توانیم در برابر اتفاقات رخ داده در سرزمین‌های اشغالی انجام دهیم  و آنچه به تصویر درآمده، روایت‌گری تصویری این اتفاقات است؛ این نمایشگاه رسالت خانه عکاسان ایران است و امیدواریم بتوانیم این اتفاق را تا آخر رقم بزنیم.

طوفان الاقصی , عکاسی , نمایشگاه عکس , عکس , حوزه هنری , کشور فلسطین , نوار غزه ,
بر اساس این گزارش، نمایشگاه «با طوفان الاقصی تا روز آخر» تا «روز پیروزی مقاومت غزه» در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 19 در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران در حوزه هنری انقلاب اسلامی، واقع در خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ، میزبان عموم علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/

source

توسط